juraj seliga skandal

Skandál na Slovensku! Končí místopředseda parlamentu Juraj Šeliga. Porušil zákaz vycházení

Místopředseda slovenské Národní rady Juraj Šeliga ohlásil odchod z vedení parlamentu. Učinil tak poté, co byl v době zákazu vycházení spolu se dvěma dalšími politiky v baru, jehož vnitřní prostory měly být s ohledem na koronavirová omezení pro hosty uzavřené.

Fotografie Šeligy, jeho kolegyně z nejmenší vládní strany Za lidi, poslankyně Jany Žitňanské, i předsedy Bratislavského kraje Juraje Droby v souvislosti s noční návštěvou podniku zveřejnil týdeník Plus 7 dní. Žitňanská se v reakci vzdala funkce šéfky parlamentního sociálního výboru.

„Dovolte, abych se omluvil za špatný příklad, který jsem spolu se svými kolegy občanům dal. Mohl bych tvrdit, že to bylo pracovní setkání. Nebyl to žádný mejdan. Takovéto pracovní setkání mělo být v oficiálních prostorech, nikoliv v uzavřených prostorech kavárny,“ prohlásil Šeliga.

Třicetiletý Šeliga byl dříve jedním z hlavních představitelů občanské iniciativy Za slušné Slovensko, která po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky v roce 2018 svolávala demonstrace proti tehdejší vládě. Na zmíněných mítincích, jež byly v zemi nejmohutnějšími shromážděními od sametové revoluce v roce 1989, Šeliga vystupoval jako spoluorganizátor. I po vstupu do politiky opakoval, že politici by měli vyvozovat zodpovědnost za svá pochybení.

Pokračování článku (Zdroj: CNN Prima News): Skandál na Slovensku: Končí místopředseda parlamentu, který porušil zákaz vycházení

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru