Roušky i při opalování na pláži a plavání v moři, nařídilo Španělsko

Ve vnitřních prostorách, ale i všude venku. Španělsko v úterý aktualizovalo nařízení ohledně povinného nošení roušek, které si lidé nyní nesmějí sundávat ani při opalování na pláži, v moři nebo při túrách v přírodě. Podle některých zástupců v cestovním ruchu ale tak přísná omezení odradí turisty.

Podle kontroverzního nařízení musejí lidé nosit roušky opravdu všude, včetně venkovních oblastí, i kdyby kolem nich nikdo nebyl. Doposud platila výjimka, že se musí ochrana úst nosit venku jen v případě, že není možné dodržet bezpečný rozestup, píše španělská mutace serveru The Local.

V praxi to znamená, že lidé by měli mít ochranu úst nasazenou nejen na ulici v zastavěné oblasti, ale i při opalování na pláži, túře v přírodě či při plavání v moři, uvádí server Independent.

Předchozí opatření, kdy si jednotlivé regiony mohly pravidla upravovat podle sebe, navíc už neplatí — nařízení je plošné. Výjimku z něj mají jen lidé se zdravotními či dýchacími problémy nebo osoby při individuálním tréninku.

Někteří nepřijedou

Krok přichází poté, co ve Španělsku opět začaly narůstat nové případy. Rozhodnutí španělské vlády nicméně rozezlilo některé zástupce v cestovním ruchu. Podle nich mohou takto tvrdá opatření odradit turisty od návštěvy během léta. „Nařízení zničí cestovní ruch,“ napsal na Twitteru komentátor Juan Carlos Girauta a dotázal se, zda se snad procházka nepočítá jako venkovní fyzická aktivita.

Server Independent uvádí, že naštvaní jsou i samotní potenciální návštěvníci, z nichž někteří jsou připraveni zrušit svou dovolenou ve Španělsku, pokud v jejich termínu bude nařízení stále platné.

Země chce zrychlit ve vakcinaci populace, která má být klíčová i při otevírání turistického sektoru. Původně bylo stěžejním číslem 70 procent naočkované populace, nakonec to bude asi 30 nebo 40 procent. Španělské úřady letní příval návštěvníků stále zneklidňuje a obávají se, že počet nových případů opět strmě vystřelí a hlavní sezona tak bude krátká.

Zdroj: novinky.cz

Přejít nahoru