Prymula: Opatření zmírníme nejdříve v půli dubna, hranice budou zavřené měsíce

Předseda Ústředního krizového štábu Roman Prymula věří, že by nulový nárůst pacientů s koronavirem mohl být v polovině dubna. „Poté bychom mohli začít zmírňovat opatření,“ uvedl Prymula v pořadu TV Prima Partie s tím, že v tu doby by mohlo být kolem 8000 nakažených.

I přesto je jasné, že hranice se jen tak neotevřou. „Hranice zůstanou uzavřené ještě několik měsíců. Bude záležet, jak na tom budou okolní státy,“ dodal Prymula s tím, že to může být i půl roku.

Jako jedno z posledních chce ministerstvo zdravotnictví rušit také uzavření škol. Podle ministra Adama Vojtěcha to bude zřejmě na přelomu května a června. Náměstek Prymula uvedl, že by bylo zřejmě možné nějak uspořádat maturitní zkoušky. „Dáváme k veřejné diskusi, jestli by děti neměly třeba měsíc pak chodit do školy i v době běžných letních prázdnin,“ řekl.

„Roušky určitě vstoupí do našeho života,“ uvedl šéf Krizového štábu Roman Prymula. Podle něj si bude muset společnost zvyknout, že i po zmírnění opatření budou lidé muset roušky v jistých momentech nosit. Používat se budou dlouhodobě. Mohlo by jít například o cestování. „Bude záležet, kdy se nám podaří omezit šíření viru,“ dodal Prymula v pořadu TV Prima Partie.

Přejít nahoru