Prymula k účasti na fotbale: To mám být jen doma?

Někdejší ministr zdravotnictví a dnes už také bývalý poradce premiéra Roman Prymula obhajuje svou účast na čtvrtečním fotbalovém zápase tím, že akce byla povolena a on měl negativní test a respirátor. Navíc si postěžoval, že letos neměl žádnou dovolenou.

„Ano, byl jsem s dvě hodiny starým negativním testem a respirátorem na legálním fotbalovém zápase s povolenou návštěvou diváků,“ řekl Prymula agentuře ČTK.

„Podotýkám, že jsem letos neměl žádnou dovolenou, natož zahraniční. Zdá se, že já smím být pouze doma,“ postěžoval si exministr, který přitom sám opakovaně prosazuje tvrdá protiepidemická opatření. Jen několik hodin před zápasem řekl České televizi, že premiérovi navrhne kvůli horšící se epidemické situaci zavedení striktních opatření na dva až tři týdny. Pro Novinky poté doplnil, že chce lidem omezit pohyb a kontakty.

Premiér Andrej Babiš (ANO) poté, co vyšlo najevo, že Prymula byl mezi ostatními hosty na slávistické tribuně v Edenu při utkání Evropské ligy proti Leicester City, sdělil Novinkám, že se svým poradcem ukončil spolupráci. „Pan Prymula je velký odborník na epidemie, sociální inteligenci ale postrádá. Tohle je prostě opět špatně, vůči fotbalovým fanouškům, kteří nemůžou na stadion, i lidem, po kterých teď chceme, aby byli hlavně doma,” napsal Novinkám Babiš. „Nemluvě o tom, že to zase působí papalášsky. Domluvili jsme se na ukončení spolupráce, protože tohle není možné,” doplnil premiér.

Na rozdíl od podzimní návštěvy restaurace na pražském Vyšehradě, která ho stála post ministra zdravotnictví, Prymula tentokrát zřejmě žádné vládní opatření neporušil. Vybraní partneři pražské Slavie se na zápas z tribuny podívat mohou, a to na základě výjimky ministerstva zdravotnictví vztahující se na utkání Evropské ligy. Běžní občané ale mají na zápasy přístup prozatím zapovězen.

Podle Babiše to k lidem může vysílat signál, že si nejsou všichni rovni a že opatření pro někoho nemusí platit a mohou být porušována.

Zdroj: novinky.cz

Přejít nahoru