Prymula je nově oficiálně poradcem Zemana

Je to oficiální. Epidemiolog a exministr zdravotnictví Roman Prymula se stal poradcem prezidenta Miloše Zemana. Prymulovo jméno se už objevilo na seznamu poradců hlavy státu na webu Pražského hradu.

Prezident Miloš Zeman se v rozhovoru pro pořad Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News v neděli vyslovil, že by chtěl epidemiologa Romana Prymulu ve svém týmu poradců.

„Uvažuji o tom, že by byl můj neplacený poradce. Protože jako odborník je vynikající, a jak správně říká pan premiér, tak jeho sociální inteligence – viz ten fotbal – není úplně vynikající,“ uvedl na Primě Zeman. „Budu s ním spolupracovat nikoli jako s návštěvníkem fotbalových utkání, i když mám Slavii rád, ale jako s nejlepším českým epidemiologem,“ konstatoval prezident.

Rozhovor odvysílala stanice CNN Prima News v neděli před polednem. Jak se ukázalo, následný proces byl velmi rychlý. Prymulovo jméno je totiž už dnes krátce po 13. hodině na webových stránkách prezidentské kanceláře v seznamu poradců uvedeno.

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček na dotaz redakce Prymulovo neplacené angažmá potvrdil a vyzdvihl jeho kvalifikaci. „Pan profesor Prymula je skutečným odborníkem a bylo by proto škoda, kdyby český stát v této těžké době nevyužil jeho služeb,“ sdělil PL Ovčáček.

Přední český epidemiolog Roman Prymula byl hlavní tváří boje s covidem v první vlně nákazy během loňského jara, za což si od prezidenta Zemana vysloužil Řád bílého lva.

Loni v září pak profesor Prymula nahradil Adama Vojtěcha v čele resortu zdravotnictví, kde ovšem dlouho nevydržel. Fotografové Blesku ho zachytili na noční schůzce v uzavřené restauraci na pražském Vyšehradě. Po odchodu z ministerského křesla ho coby poradce angažoval premiér Babiš. Na Úřadu vlády ale skončil poté, co byl nedávno opět vyfocen, tentokrát na VIP tribuně fotbalové Slavie. Účast hrstky lidí tam sice byla povolená, ale dle kritiků by měl jít příkladem a nechodit na akce, kam většinová veřejnost nemůže.

Zdroj: parlamentnilisty.cz

Přejít nahoru