dovolena v dobe covidu

Proočkovanost stoupá. Rozjel se prodej dovolených

S rychle rostoucím počtem Čechů očkovaných proti covidu-19 se zvyšuje i zájem o letní dovolenou v cizině. Odborníci na cestovní ruch odhadují, že zatímco zhruba polovina lidí zůstane o prázdninách v Česku, druhá polovina vyrazí k moři.

„Zájem o nákup je v tuto chvíli značný. Nejvíce se rozjel poté, co přišli na řadu v očkování další věkové a profesní skupiny. S očkováním si lidé uvě­domili, že jsou do určité míry chráněni,“ sdělila Právu Eva Němečková, mluvčí CK Čedok. Cestovní kanceláře se shodují, že v prodejích vedou dražší hotely s plnými programy all inclusive.

„Lidé se chtějí odměnit i za minulý rok, takže za dovolenou utrácejí víc, než bylo obvyklé, a vybírají čtyř- a pětihvězdičkové hotely,“ uvedla mluvčí Čedoku. A tak se českým cestovkám blýská na lepší časy. „Loni spousta lidí vynechala, a tak jsou letos doslova hladoví po tom vyjet na dovolenou,“ řekl Právu Petr Kostka, mluvčí CK Exim Tours.

Podle aktuálního srovnání tvoří padesát procent klientů této cestovní kanceláře ti, kteří mají vouchery z loňska, a druhou polovinu noví zákazníci.

„Pro naše klienty jsme nastavili nově jiné podmínky. Každý zakoupený zájezd může klient sám do třiceti dnů před odjezdem bez udání důvodu stornovat a dostane zpět celou částku. V hotovosti, ne ve voucherech. Věříme, že si to lidé po roce nejistot, storn a voucherů zaslouží, a je vidět, že jsme si tím získali jejich důvěru,“ dodává Kostka.

Pokračování článku + Data a grafy (Zdroj): Proočkovanost stoupá. Rozjel se prodej dovolených

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru