Případů koronaviru v ČR v pondělí přibylo o 184, je jich přes 3 000

Počet případů nákazy novým typem koronaviru v Česku překročil 3 000, během pondělí jich přibylo o 184 na 3 001. S nemocí COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, podle údajů z pondělního večera zemřelo 23 lidí, 25 se uzdravilo.

Zhruba se tak naplnila týden stará prognóza Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS), podle níž by se Česko mohlo dostat na 3 000 případů nákazy na konci března.

V neděli činil denní nárůst nemocných 160 případů, v sobotu 262, v pátek dokonce 373. Přes víkend ale klesal počet provedených testů na koronavirus. Počet testů provedených během pondělí by ministerstvo mělo zveřejnit kolem 9:00.

Omezení volného pohybu po celé České republice, které je jedním z opatření proti šíření nového typu koronaviru v zemi, včera kabinet opětovně prodloužil do 11. dubna do 6:00. Opatření platí od 16. března, vláda ho naposledy prodloužila do středy 1. dubna. Rozšířila ho tehdy rovněž o ustanovení, podle kterého nemají lidé na veřejně dostupných místech tvořit skupinky a být nejvíce ve dvou.

Do stejného data zůstávají zavřené restaurace a až na výjimky také platí zákaz maloobchodního prodeje a služeb. Zákaz se netýká například prodejen potravin, lékáren, drogerií, prodejen výpočetní techniky, malých domácích zvířat a potřeb pro ně, novin a časopisů, zahrádkářství, květinářství nebo prodejen zdravotnických prostředků.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Přejít nahoru