Poslanci v době nejpřísnějších opatření obědvají v parlamentní restauraci

Vláda kvůli koronavirovým opatřením zavřela restaurace, hospody i bary už v polovině prosince. Mnohé stravovací podniky jsou na pokraji krachu, jiné fungují alespoň formou výdejních okének. Pro parlamentní restauraci však pravděpodobně platí jiná pravidla.

Když měl včera hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek pracovní schůzi v Parlamentu České republiky, nestačil se divit. „Obědval jsem v restauraci. V legálně otevřené restauraci. Pohodička. Čisté ubrusy, příjemná atmosféra, milí číšníci, jídelní lístky, slušný výběr jídel, cenová láce. A hlavně, žádní policisté, žádné kontroly, žádná komanda, žádné pokuty,“ popsal na svých facebookových stránkách.

Příspěvek, který během pár hodin sdílelo více než deset tisíc osob, spoustu občanů pobouřil. Zatímco totiž vláda káže vodu, sama pije víno. „U vedlejšího stolu obědvali piráti, u dalšího komunisté, o kus dál okamurovci a socani, modří ptáci a černoprdelníci taky, no prostě politici celého spektra a v rohu sám předseda vlády s předsedou poslaneckého klubu ANO,“ upozornil Štěpánek také na Andreje Babiše, který přitom sám v minulosti odsoudil návštěvu restaurace Rio´s Romanem Prymulou.

„Nebylo by totiž vůbec na škodu, kdyby i politici na vlastní kůži pocítili dopady svých rozhodnutí. Konkrétně kdyby i v Parlamentu namísto restaurací fungovalo pouze výdejní okénko. Nebo kdyby si i poslanci a ministři museli do práce vzít jídlo v kastrůlku. Nebo kdyby si po ránu museli na cestu namazat housku se salámem. Nebo kdyby i oni museli během oběda vyběhnout do ulic a tam v mrazu a na stojáka u výdejního okénka zhltnout hamburgera či párek v rohlíku.“

Jak Štěpánek navíc podotkl, výmluva, že jde o závodní stravování, neobstojí. Podle nařízení vlády je totiž povoleno zaměstnanecké stravování, poslanci ani poslankyně však v žádném zaměstnaneckém poměru nejsou.

 

Včera jsem obědval v restauraci. V legálně otevřené restauraci. Pohodička. Čisté ubrusy, příjemná atmosféra, milí…

Zveřejnil(a) Petr Štěpánek dne Pátek 22. ledna 2021

Zdroj: Evropa2, Facebook

Přejít nahoru