Policisté hlídkují v Krkonoších. Jejich šéf děkuje za zodpovědné chování

Během velikonočních svátků policisté dohlížejí jak na provoz na silnicích, tak na dodržování vládních opatření. Kontrolují zakrývání dýchacích cest a sledují, aby nedocházelo ke shromažďování více než dvou osob. Kontroly provádí obzvláště v okolí Trutnova a na horách.

Podle ředitele trutnovské policie Pavla Škandery se lidé zatím chovají zodpovědně. Například Špindlerův Mlýn je téměř bez návštěvníků a policisté tam řešili protiprávní jednání pouze v řádech jednotek.

Vedle dopravy cílíme na dodržování platných vládních opatření v souvislosti se svátečními dny. Znamená to, že se naše hlídky pohybují kromě Trutnova i v samém srdci našich nejvyšších hor, tedy v Krkonoších. Z kontrol, které jsme od pátečního rána provedli, vyplývá, že se občané chovají ve vztahu k vládním opatřením a restrikcím zodpovědně. Od rána jsme nemuseli řešit žádná vážnější narušení veřejného pořádku,” řekl Pavel Škandera.

“Jménem policistek a policistů územního odboru Trutnov veřejnosti děkujeme za jejich zodpovědné chování. Moc bych si přál, kdyby turisté byli zodpovědní i v průběhu svátků a poděkovat bychom jim tak mohli za všechny čtyři dny, tedy v pondělí večer. Návštěvu našich nejvyšších hor si budou určitě moci turisté pohodlně užít po uvolnění současných opatření,” připomněl ředitel trutnovské policie.

Hlídky policistů a policistek se vydávají na každodenní kontroly dopravy především na místa častých nehod. “Zapojujeme se zejména v preventivní rovině do dohledu na bezpečnost a plynulost silničního provozu v místech, kde dochází k vážným dopravním nehodám a namátkově i v dalších předem vytipovaných místech celého Trutnovska,” upřesnil Škandera.

 

Zdroj: denik.cz

Přejít nahoru