Podvodníci se na Liberecku vydávají za zaměstnance ministerstva zdravotnictví a nabízí prací prášek proti Covid-19

V současné době semilští policisté evidují několik případů trestné činnosti, kdy oběťmi jsou senioři. Jedná se o případy okradení seniorek o finanční hotovost v místě bydliště.

V souvislosti s případy okradených seniorek na Semilsku provedly počátkem týdne policistky z oddělení tisku a prevence Libereckého kraje ve spolupráci s policisty místního obvodního oddělení v Lomnici nad Popelkou preventivní akci zaměřenou právě na starší občany. Společně oslovovali seniory u nákupních center, také na místní poliklinice a informativní letáčky umístili i na místa, která senioři často navštěvují např. na městský úřad.

V rámci prevence policisté varovali seniory před podvodnými praktikami pachatelů trestné činnosti, přičemž rozdávali mimo jiné informativní materiály s radami, jak se zachovat v konkrétních nebezpečných situacích a aktuálně vytvořený leták v návaznosti na případy okradených babiček na Semilsku.

Policisté především apelovali na seniory, aby byli obezřetní a nedůvěřovali neznámým lidem, kteří je osloví v místě jejich bydliště a doporučili, aby si pořídili na dveře do bytu bezpečnostní řetízek, který udrží dveře jen pootevřené, a tak budou moci vyřídit některé věci bezpečněji.

Nejsou to jediné případy podvodníků, kteří zneužívají dobročinnosti a důvěryhodnosti starších občanů, jimiž se v uplynulých dnech policisté v Libereckém kraji zabývají. Policisté na Frýdlantském výběžku zaznamenali v těchto dnech poznatek, že se tam mohou pohybovat osoby, které nabízejí tzv. prací prášek proti COVIDU – 19 a vydávají se za zaměstnance Ministerstva zdravotnictví. Frýdlantští policisté celou situaci monitorují, spolupracují s místní samosprávou s přivítají jakékoliv poznatky od občanů k pohybu těchto osob. Ty je možné předávat přímo policistům ve Frýdlantu nebo tísňovou linku 158.

Zdroj: Týdeník policie

Přejít nahoru