Počet uzdravených roste v Česku po stovkách

V České republice se koronavirem nakazilo celkem 7431 lidí, za pondělí jich přibylo zatím 27. Během dne ministerstvo zdravotnictví oznámilo 271 uzdravených. Oběť přibyla jedna, celkem jich tak je 222. Aktuálně v zemi s nemocí bojuje 4383 lidí, z toho je 360 hospitalizovaných.

Přes léto se budou moct konat akce maximálně do 200 lidí. V pondělí to oznámil na tiskové konferenci po jednání vlády náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. Kina a bazény se podle současného scénáře otevřou nejdříve 25. května.

Taxikáře, který se ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze léčil experimentálním lékem remdesivir, dnes přeložili na standardní oddělení, sdělil ředitel nemocnice David Feltl.

 Všech šest okresů Moravskoslezského kraje bude zapojeno do plošného testování obyvatel regionu. Otestováno na onemocnění covid-19 bude pět tisíc dobrovolníků různých věkových kategorií. Ti se budou moci přihlásit pomocí aplikace. Kraj za testování, které začne v pátek 1. května, zaplatí kolem tří milionů korun.

Světová zdravotnická organizace WHO varovala před rychlým uvolňováním opatření proti koronaviru. Pokud budou země uvolňovat restrikce příliš brzy, mohou se vrátit do situace, kdy budou muset znovu zavádět omezení pohybu.

Koronavirus se celosvětově potvrdil už u tří milionů lidí, uvádí server worldometers.info. Univerzita Johnse Hopkinse udává o několik tisíc méně.

Zdroj: novinky.cz

Přejít nahoru