Odběrová sanitka otestovala zhruba 15 lidí z premiérova okolí. ‚Jde o prevenci,‘ říká mluvčí vlády

Zhruba 15 lidí otestovala v úterý na koronavirus odběrová sanitka u Úřadu vlády. Jedná se o lidi z nejbližšího premiérova okolí. „Testování proběhlo z čistě preventivních důvodů. Jde o to, aby pan premiér jako nejvyšší ústavní činitel nebyl v ohrožení,“ řekla serveru iROZHLAS.cz mluvčí Úřadu vlády Jana Adamcová.

sanitka u zaměstnanců Úřadu vlády testy na koronavirus. „Testováni byli lidé z kabinetu, ochranky, tiskového odboru, lidi, kteří jsou s premiérem v každodenním kontaktu,” uvedl mluvčí vlády Vladimír Vořechovský. Dodal, že se jedná o zhruba 15 zaměstnanců.

Podle mluvčí Úřadu vlády Jany Adamcové neexistuje podezření na nákazu u žádného ze zaměstnanců ani u premiéra Andreje Babiše. „Kdybychom u někoho podezření měli, tak už by samozřejmě byla učiněna řádná opatření. Jde nám pouze o to, abychom pana premiéra nevystavili ohrožení,“ řekla pro iROZHLAS.cz mluvčí Úřadu vlády Jana Adamcová.

Jedná se o první preventivní testování zaměstnanců Úřadu vlády. „Chtěli jsme s testováním počkat až na dobu, kdy už nebude tak nedostupné, abychom tuto možnost nebrali někomu, kdo ji opravdu potřebuje,“ odpověděla Adamcová na dotaz, proč se zaměstnanci nechávají otestovat na koronavirus až nyní.

Zda budou zaměstnanci Úřadu vlády preventivně testováni opakovaně není v tuto chvíli jasné. „Tuto věc jsme zatím neprojednávali, nejdříve počkáme na výsledky prvního testování,“ uvedla Adamcová. Výsledky preventivního testování by měly být známy do pěti dnů.

Mluvčí vlády Vladimír Vořechovský připomenul, že ochrana úřadu vlády učinila opatření tak, aby se riziko nakažení osazenstva Strakovy akademie co nejvíce snížilo. Do budovy se tak v posledních dnech vchází pouze jedním vchodem, kde teplotu příchozích hlídá termokamera. Jednotlivé týmy spolupracující s premiérem jsou rozděleny na směny tak, aby v případě karantény nebyli vyřazeni z práce všichni. Už zhruba měsíc je při příchodu do budovy úřadu vlády povinná dezinfekce rukou.

Zdenka Trachtová@ZdenTra

Odběrová sanitka na Úřadu vlády preventivně testuje zhruba dvě desítky lidí z nejbližšího okolí premiéra. Jde o prevenci. @Radiozurnal1 @iROZHLAScz @CRoPlus

Zobrazit obrázek na Twitteru
O tomto tématu mluví hned několik lidí: 54.
Zdroj : irozhlas.cz
Přejít nahoru