Od pondělí se otevřou ZOO a botanické zahrady. Nakoupíte i dětské zboží

Papírnictví, dětské oblečení, ale i čistírny, farmářské trhy či zámečnictví mají otevřít od pondělí 12. dubna. Uvedl to na svém Twitteru ministr dopravy Karel Havlíček. Redakci CNN Prima NEWS potvrdil, že by se měly dále otevřít i zoologické a botanické zahrady, ale pouze do 20 procent jejich kapacit.

Podle Havlíčka uvolní kabinet kvůli návratu dětí do škol od pondělí 12. dubna provoz prodejen s dětským oblečením a obuví i papírnictví. Dále by měly být otevřeny prodejny pietního zboží, farmářské trhy, čistírny, prádelny, zámečnictví, provozovny oprav zařízení pro domácnosti a prodej náhradních dílů pro auta a stroje.

Obnovit provoz ve venkovních prostorech by mohly ale i zoologické a botanické zahrady. Naplnit budou smět maximálně 20 procent kapacity.

Ještě v úterý dopoledne uvedl ministr vnitra Jan Hamáček pro Mladou frontu DNES, že koncem dubna by mohly znovu začít otevírat i provozovny služeb, obchody nebo zahrádky restaurací. Harmonogram rozvolňování má ale podle něj ještě určit ministerstvo zdravotnictví. Hamáček také dříve potvrdil, že vláda už nebude žádat prodloužení nouzového stavu, na který se váže většina vládních opatření proti šíření nemoci COVID-19. Od 12. dubna by tak měla přestat platit omezení cest mezi okresy i zákaz nočního vycházení.

V současnosti mohou mít otevřeno s ohledem na koronavirová opatření jen vybrané obchody –potraviny, drogerie, lékárny, optiky, květinářství nebo prodejny s chovatelskými potřebami.

Zdroj: Prima Cnn

Přejít nahoru