Nechcete naočkovat? Zdravotníci zapadli ve vánici, nabízeli vakcínu ostatním řidičům

Evropa i USA aktuálně trpí nedostatečným množstvím vakcín. Prioritně jsou očkováni zdravotníci, členové IZS a ohrožené skupiny, tedy staří a nemocní. I tak se řada lidí k vakcíně dostala jinak než oficiální cestou. Ne vždy jde ale o přednostní očkování. Lidem, kteří zapadli ve sněhové vánici v americkém Oregonu, zajistila vakcinaci náhoda.

Skupina zdravotníků v okrsku Josephine County v americkém státě Oregon očkovala zájemce ve škole v městečku Cave Junctions. Když očkování ukončili, měli zamířit do města Grants Pass, kde bylo na vakcinaci přihlášeno několik dalších lidí. Vyjeli tak i s nevypotřebovanými vakcínami, kterých mělo být asi šest dávek.

Cestou však skupina uvízla ve sněhové vánici společně s dalšími řidiči. Po chvíli jim bylo jasné, že se do cílové destinace, kde se nevypotřebovaná vakcína dala ještě využít, nedostanou včas. Aby nedošlo k její expiraci, rozhodli se zdravotníci zkusit naočkovat další řidiče, kteří ve sněhu rovněž uvízli.

„Protože nechtěli promrhat jedinou dávku, začali zdravotníci z Josephine County obcházet auto po autu a nabízeli uvízlým řidičům šanci nechat se očkovat,“ informují na Twitteru představitelé okrsku s tím, že poblíž byla i uvízlá sanitka.

O vakcínu byl mezi řidiči skutečně zájem a všech šest dávek tak bylo vypotřebováno. Zdravotníci informovali, že jedním ze šťastlivců byl i podřízený místního šerifa, který se přihlásil na očkování v Cave Junctions, ale právě kvůli vánici se na místo nedostal včas.

Zdroj: Prima CNN

Přejít nahoru