Náchodský VaK kvůli nakaženému řediteli zavírá pobočku. Vir má v kraji šest lidí

V Královéhradeckém kraji přibyli dnes další tři pacienti s koronavirem a všichni pocházejí z okresu Náchod.

Jedním z potvrzených pacientů je muž z Náchodska, který pracuje ve zdejší firmě Vodovody a kanalizace. “Z důvodu uvalení karantény na předsedu představenstva (prokázáno nakažení virem COVID-19), je firma dočasně pro veřejnost uzavřena,” objevilo se dnes ráno na stránkách firmy.

V současné době je tak v domácí karanténě s virem COVID – 19 v kraji 6 lidí. „Od pátečního rána evidujeme další tři případy nákazy. Všechny z okresu Náchod.

Jedná se o pětapadesátiletého muže a dvě ženy ve věku 50 a 26 let. Onemocnění se u nich projevilo po návratu z Rakouska, kde v rámci zájezdu byli v kontaktu s již potvrzeným onemocněním COVID-19.

Tato již dříve potvrzená osoba patří bydlištěm do jiného kraje, nebyla tedy vykazována za náš kraj. Průběh onemocnění je u trojice mírnější a nepotřebuje tak hospitalizaci,“ uvedla bez dalších podrobností mluvčí krajské hygieny Veronika Krejčí a dodala, že aktuálně se v domácí izolaci nachází 63 osob. V současné době čeká hygienická stanice na výsledky dalších 12 testů.

“Na základě celé řady dotazů, potvrzuji, že jsem byl jako starosta Náchoda informován Krajskou hygienickou stanicí Královéhradeckého kraje o potvrzení prvních třech pacientů nakažených virem COVID – 19 na Náchodsku,” řekl Jan Birke.

 

“V této souvislosti je uvalena karanténa na management společnosti VaK Náchod, a.s. Z pozice místopředsedy představenstva společnosti aktuálně jednám s dalšími členy o zabezpečení chodu celé společnosti,” dodává.

“Ubezpečuji vás, že v tuto chvíli není důvod k žádné panice, děláme vše proto, aby chod celé organizace probíhal bez omezení a byla zajištěna bezpečnost pracovníků a všech obyvatel.
Aktuálně jsme ve spojení s ředitelem Krajské hygienické stanice Královéhradeckého kraje se sídlem v Hradci Králové a průběžně se navzájem informuje o zavedených opatřeních, “podotkl na závěr Birke.

 

V případě dotazů a nejasností se můžete obracet s dotazy na e-mail: koronavirus@khshk.cz.

Zdroj: nachodsky.denik.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru