Místo prázdnin škola. Třetina rodičů by to podpořila

Místo prázdnin škola. Třetina rodičů by to podpořila

Podle průzkumu společnosti Nielsen Admosphere se většina rodičů domnívá, že se toho jejich děti naučily distančně méně než prezenčně. Část z nich by také chtěla, aby školní docházka byla povinná ještě v červenci.

Rodiče často vnímají dopady koronavirových opatření a výuky negativně, jak ukazuje průzkum Nielsen Admosphere.

Většina rodičů (67 %) v průzkumu uvedla, že jsou spokojeni s podobou distanční výuky v rámci školy, kam jejich dítě dochází. Zároveň si však většina z nich (65 %) myslí, že se toho žáci naučili méně než při běžné prezenční výuce. Distanční výuka také podle nich dětem vyhovovala méně než prezenční, myslí si to zhruba 54 procent.

Největšími problémy byla podle respondentů například nízká soustředěnost dítěte na výuku, nedostatečná motivace, ale také špatné internetové pokrytí.

Více než třetina rodičů (36 %) by vítala řešení v podobě prodloužení školního roku až do období letních prázdnin. Konkrétně by jim nejvíce vyhovovalo, kdyby děti chodily do školy o 4 týdny déle.

Zbylých 64 % se mimořádné prodloužení povinné školní docházky nezamlouvá. Narušilo by podle nich plánované aktivity na léto, jako jsou například letní tábory. Také si myslí, že by děti měly v této době trávit více času venku a sportovat.

Drtivá většina rodičů (75 %) by také byla pro to, aby učitelé věnovali celé září opakování a dohánění neprobrané látky. Myšlenka doplnění neprobraného učiva během září se nelíbila jen 11 %.

„Ministerstvo školství školy vyzývá a bude opakovaně vyzývat i v metodických pokynech před startem nového školního roku, aby školy věnovaly první týdny k doplnění chybějícího učiva a opakování,“ uvedla k zářijovému fungování škol mluvčí Ministerstva školství Aneta Lednová.

Pokračování článku (Zdroj: SeznamZpravy.cz): Místo prázdnin škola. Třetina rodičů by to podpořila

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru