Lidé od rána znovu útočí na regály v obchodech

Obchodníci v sobotu ráno po dalších opatřeních vlády kvůli koronaviru zaznamenali zvýšené nákupy, část zboží proto může na pultech krátkodobě chybět. Budou však postupně doplňovány, zásob je ve skladech stále dostatek. Informoval o tom Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR. Obchody zvýšily počet pracovníků.

Vláda kvůli šíření koronaviru nařídila od sobotních 6:00 na příštích deset dnů zavření obchodů s výjimkou potravin, lékáren, drogérii a některých dalších vybraných prodejen.

„Potravin i dalšího zboží je ve skladech obchodů dostatek. Naší prioritou je rychlá obsluha zákazníků, zboží doplňujeme tak, jak je to možné, především ale chceme zajistit co nejrychlejší odbavení zákazníků v prodejně. Navýšili jsme na maximum počet pracovníků ve skladech i řidičů automobilů pro rozvoz potravin a děláme vše pro to, aby se potraviny do obchodů dostaly co nejrychleji,” uvedl prezident svazu Tomáš Prouza v sobotním prohlášení.

Obchodníci podle svazu od sobotního rána pozorují zvýšený zájem zákazníků, což může vést k situacím, že na pultech krátkodobě bude některé zboží chybět. Nejde však o jeho úplné vyprodání, obchody budou zboží průběžné během dne doplňovat ze zásob.

Svaz také vyzval vládu, aby pomohla s vybavováním respirátory a ochrannými rouškami pro pracovníky obchodů. Obchodníci zároveň chtějí uvolnění pravidel pro zaměstnávání brigádníků a pracovníků ze zahraničí.

Kromě zavření obchodů vládní kabinet zakázal také přítomnost veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb, výjimkou je například zaměstnanecké stravování.

 

Zdroj: novinky.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru