Kdo chce pracovat za hranicemi, ať si tam najde ubytování, vzkazuje vláda

Pro ty, kdo jezdí pracovat za hranice, budou platit kvůli pandemii koronaviru přísnější podmínky. Vláda v pondělí rozhodla, že pokud chtějí pendleři nadále v zahraničí pracovat, mají si tam zajistit ubytování minimálně na tři týdny.

„Jednali jsme o tom s kolegy v Německu a Rakousku. Je to věc, která má velký dopad,“ komentoval ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Vláda chce podle Hamáčka umožnit lidem pracovat v zahraničí, zároveň ale varuje, že se tak může koronavirus šířit. Pendleři si tak mají sami vybrat.

Pokud chtějí za hranicemi nadále pracovat, musejí si tam minimálně na tři týdny zajistit ubytování. Po návratu budou muset být dva týdny v karanténě.

Snahu podle Hamáčka vyvinou sami zaměstnavatelé, protože si budou chtít pracovníky z Česka udržet. Ubytování si mají najít do čtvrtka, podle Hamáčka půjde například o ubytovny.

„Nemůžeme zakázat našim občanům se vrátit. Pokud se někdo vrátí, půjde do karantény. Budeme vědět, kdo všechno překročil hranice, máme jméno, číslo občanského průkazu, bydliště. Policie to bude kontrolovat,“ přiblížil Hamáček.

Zdroj: novinky.cz

Přejít nahoru