Kaufland ode dneška prodává antigenní testy, plánují to další

Společnost Kaufland ode dneška prodává antigenní testy s odběrem z přední části nosu, zájem je značný. Platí na ně omezení jednoho balení na zákazníka a den. Příští týden společnost plánuje nabídku rozšířit o rodinné balení testů, uvedla mluvčí Kauflandu Renata Maierl. Podle informací ČTK zavedení prodeje antigenních testů zvažují i další řetězce.

Ve všech prodejnách Kaufland jsou dostupné testy Flowflex SARS-CoV-2 Antigen Rapid Test. Za jeden lidé zaplatí 149,90 koruny. O testy je podle Maierl po celý den zájem. Pokladní musí zákazníky občas poučit, že si mohou koupit jen jeden test, řekla. Příští týden bude k dispozici balení těchto testů po 25 kusech.

Kaufland minulýtýden také uvedl, že v polovině března chce do prodeje zařadit ještě NEWGENE Novel Coronavirus Detection Test Kit, který zjišťuje přítomnost koronaviru ze slin.

Podle informací ČTK chce s prodejem antigenních testů v nejbližší době začít i společnost Globus. Momentálně vyjednává s dodavatelem.

Zařazení testů pro samotestování do nabídky zvažuje také řetězec Albert. “Zjišťujeme možnosti,” uvedl ředitel komunikace obchodů Albert Jiří Mareček.

Test, který nabízí Kaufland, je na seznamu schválených výjimek ministerstva zdravotnictví. Pokud si tedy takový koupí živnostník nebo firma, může na něj nárokovat úlevu 60 korun ze zdravotního pojištění. Stát touto formou přispívá nejvýše na čtyři testy na zaměstnance nebo osobu samostatně výdělečně činnou (OSVČ) měsíčně.

Testy pro domácí testování na koronavirus, které lze provést bez přítomnosti zdravotníka, prodávají také tuzemské lékárenské sítě.

Zdroj: čtk

Přejít nahoru