Očkování Brno

K očkování se hlásí 50+. Někteří už mají termín

Od půlnoci na středu se mohou o první dávku vakcíny hlásit všichni lidé starší padesáti let. Podle odhadů se tak možnost očkování nově otevřela pro zhruba 686 tisíc lidí. Do včerejší patnácté hodiny se jich registrovalo přes 90 tisíc a třetina z nich už dostala první termín.

Někteří netrpěliví zkusili štěstí ještě před půlnocí a ukázalo se, že systém pro tuto kategorii už fungoval. „Půl hodiny před půlnocí se mi podařilo zaregistrovat a dostat první PIN. A ještě včera před polednem mi přišel PIN druhý a termín v Národním očkovacím centru v O2 universum. Mám z té rychlosti radost,“ říká jedenapadesátiletý Pražan Karel.

V nejstarších kategoriích však stále zůstávají desítky tisíc lidí, kteří o očkování neprojevili zájem. Premiér Andrej Babiš (za ANO) na ně apeluje, aby svůj postoj přehodnotili. „Prosím vás všechny, kteří jste se ještě nenechali očkovat podle uvolněných věkových kategorií, abyste se zaregistrovali.

O2 universum má například volno tento týden,“ napsal v úterý na sociálních sítích. Na úterý tam bylo objednáno 1100 lidí. Podle Babiše mají příští týden přijít na řadu s registrací lidé ve věku 45 až 49 let. Těch je zhruba 840 tisíc.

V Brně denně 3000 očkovaných

Do velkokapacitního očkovacího centra na brněnském výstavišti, které nyní vakcinuje bezmála 3000 osob denně, jezdí nejen lidé z jižní Moravy, ale i z dalších regionů, například z Třebíčska, Žďárska, ale také z Olomoucka, nebo dokonce až Frýdecko-Místecka. Tento trend přetrvává i po vybudování okresních očkovacích center.

Pokračování článku (Zdroj: Novinky.cz): K očkování se hlásí 50+. Někteří už mají termín

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru