Hranice pro rozvolnění může padnout koncem dubna, vypočítává ministr Jan Blatný

Česko by se mohlo dostat ke konci dubna na 3 000 hospitalizovaných, což je hranice potřebná pro rozvolnění. V pondělí to na tiskové konferenci prohlásil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

„Od poloviny ledna máme novou nebo jinou epidemii. Virus se změnil a chová se jinak. Je významně agresivnější a je schopný překonávat naše opaření a dříve nebo později to poznají všechny země v okolí,“ prohlásil na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Jan Blatný.

Zároveň uvedl, že je patrné, že aktuálně nejpřísnější opatření, která v Česku platí, zabírají. Zatím se ale podle něj rozvolnění nechystá. K tomu podle něj můžeme přistoupit ve chvíli, kdy bude v nemocnicích pouze 3 000 lidí.

Hranice 3000 hospitalizovaných

„Když půjde situace dále tak, jak předpokládáme, tak potom se z modelů dá odhadovat, že na konci dubna bychom se mohli dostat na 3 000 lidí v nemocnicích a 4 000 nových denně. Pořád je to hodně, ale oproti tomu, co bylo nedávno, by to jednoznačně bylo zlepšení,“ prohlásil Blatný.

Právě hranice 3 000 hospitalizovaných je dlouhodobě číslo, které je uváděno jako chvíle, kdy se může začít rozvolňovat.

I tak ale Blatný dodal, že i v následujících několika měsících bude třeba některá omezení držet. „Něco bude potřeba ještě v dalších několika měsících,“ dodal Blatný.

 

Zdroj: Prima CNN

Přejít nahoru