Havlíček: Na Velikonoce zůstanete doma, můžete si ale koupit pomlázku

Velikonoční zboží, jako jsou třeba pomlázky nebo umělá vajíčka, patří mezi „zakázaný sortiment“. Vládní opatření proti covidu totiž povolují prodávat pouze základní potřeby jako jídlo či drogerii. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) CNN Prima NEWS řekl, že ve čtvrtek bude na jednání vlády navrhovat, aby velikonoční předměty dostaly výjimku.

„Na pondělním jednání vlády jsem navrhl, že bych připravil výjimku pro drobné zboží nepotravinového charakteru v rámci velikonočního zboží. Na příští vládu, pravděpodobně na čtvrteční, připravíme výjimku,“ řekl CNN Prima NEWS Havlíček.

„Bude možné nakoupit velikonoční ozdoby v běžných prodejnách či květinářství. Lidé nemusejí mít obavu, že by si nenakoupili třeba pomlázky. Bude to povolené v obchodech, které jsou dnes otevřené. Je povolené prodávat základní domácí potřeby, tak se to rozšíří,“ vysvětlil Havlíček.

 

Pokud by výjimka nebyla, tak by podle Havlíčka Češi letos nemohli nakupovat pomlázky nebo velikonoční výzdobu. Kabinet totiž povolil prodávat jen to nejnutnější zboží.

Zákaz pohybu mezi okresy asi zůstane
Velikonoční svátky budou tak jako tak pro mnohé z nás smutné a netradiční. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) chce totiž prodloužit zákaz přejíždění mezi okresy až do prvního dubnového víkendu. Vláda prý nechce udělat stejnou chybu jako o Vánocích, kdy rozvolnila a hodně lidí se nakazilo při návštěvách u příbuzných.

„Opatření se po 21. březnu nebudou tolik lišit a budu navrhovat vládě, aby prodloužila nouzový stav,“ prohlásil na pondělní tiskové konferenci po jednání kabinetu Blatný. Nouzový stav nyní platí do 28. března.

Jediné, co by se mohlo změnit, je cestování v rámci okresu. Lidé by možná mohli za rekreací jezdit po celém okresu. Nyní mohou za sportem či rekreací pouze na území katastru obce. Jasno by mělo být ve čtvrtek, kdy se mimořádně sejde vláda.

Zdroj: Prima CNN

Přejít nahoru