Covid-19 se rychle šíří na Chebsku, může za to vývoj v Mariánských Lázních. Kraj požádal o vojáky

Na Chebsku se v posledních dnech rychle zvyšuje počet lidí nakažených covid-19. Nejvíce zasažené jsou Mariánské Lázně, kde je už 51 lidí s pozitivními testy, informoval starosta města Martin Kalina (Piráti). Za týden to tam znamená nárůst o 42 případů.

Karlovarský kraj má kvůli Chebsku druhý největší počet nakažených na 100 000 obyvatel, hned po Praze. V neděli proto požádal Ústřední krizový štáb, aby rozšířil mimořádné opatření o vyslání vojáků do sociálních zařízení, léčebny dlouhodobě nemocných a lůžek následné péče v Mariánských Lázních. Podle mluvčí krajského úřadu Jany Pavlíkové kraj čeká na reakci.

Podle aktuálních údajů ministerstva zdravotnictví z pondělního rána je z Karlovarského kraje 350 nakažených, to je téměř 119 nakažených na 100 000 obyvatel. Vyšší podíl má jen Praha s téměř 128 nakaženými na 100 000 obyvatel.

Podle starosty Mariánských Lázní Kaliny se počty nakažených rychle zvyšují. „Zatímco k neděli 19. dubna jsme evidovali celkem devět pozitivních případů, k neděli 26. dubna jich bylo celkem 51,“ řekl Kalina.

Příčinou nárůstu je podle něj hlavně vývoj v mariánskolázeňské nemocnici. Ta aktuálně komunikuje s vedením Karlovarského kraje, krajskou hygienickou stanicí a také s armádou ČR, která v případě potřeby může nemocnici vypomoci po personální stránce, uvedl starosta. „Další nakažení jsou pouze jednotky, ne velké skupiny. Žádná opatření ze strany města zatím zavádět nebudeme,“ řekl Kalina.

Na Chebsku je 239 nakažených na 100 000 obyvatel. Hůř je na tom jen Domažlicko s 523,7 nakažených na 100 000 obyvatel. Tam ale v posledních dnech počty lidí s koronavirem tak rychle nepřibývají. Za neděli v Česku přibylo 52 nových nakažených, z Karlovarského kraje je víc než třetina.

Zdroj: lidovky.cz

Přejít nahoru