Bílý dům na nohou. Brazilský prezident, který jednal s Trumpem, má pozitivní test

Brazilský prezident Jair Bolsonaro byl pozitivně testován na koronavirus SARS-CoV-2. Nyní se čeká na výsledek druhého testu, který by měl být ještě během pátku, ale v pozdějších hodinách. Poté by mělo být onemocnění brazilské hlavy státu oficiálně potvrzeno, píše server týdeníku Focus. Bílý dům svolal krizové jednání, uvedla televize Fox News. Bolsonaro se totiž minulý víkend setkal s americkým prezidentem Donaldem Trumpem v jeho rezidenci Mar-A-Lago na Floridě.

Bolsonaro podstoupil testy poté, co onemocněl jeho tajemník a mluvčí Fabio Wajngarten. Ten byl také členem brazilské delegace, která navštívila Trumpovu floridskou rezidenci.

Když Wajngarten začal mít příznaky nemoci, nechal se ve středu testovat a výsledky byly pozitivní. Vzápětí se nechal testovat Bolsonaro a první test je pozitivní. Informaci potvrdil Bolsonarův syn Eduardo, který také sdělil, že se čeká na výsledek druhého testu.

Brazilský prezident Jair Bolsonaro (první zleva), Donald Trump, poradce pro národní bezpečnost Robert O'Brien a Ivanka Trumpová během večeře v rezidenci Mar-a-Lago

Brazilský prezident Jair Bolsonaro (první zleva), Donald Trump, poradce pro národní bezpečnost Robert O’Brien a Ivanka Trumpová během večeře v rezidenci Mar-a-Lago

Foto: Alex Brandon, ČTK/AP

U večeře seděla u stolu s Bolsonarem také Trumpova dcera Ivanka a její manžel Jared Kushner. S nakaženým Wajngartenem přišel do styku navíc i viceprezident Mike Pence.

Ačkoliv se snažil Bílý dům setkání bagatelizovat, brazilská televize zveřejnila videozáběry, na nichž je vidět tajemník v Trumpově bezprostřední blízkosti. Wajngarten také na sociální síť Instagram umístil fotografii, na níž je po boku Trumpa i Pence.

Zdroj: novinky.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru