Žáci 1. a 2. tříd ZŠ se do škol vrátí 18. listopadu, řekl Plaga. Ve třídách budou povinné roušky

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) a ministr zdravotnictví Robert Plaga (za ANO) představují na tiskové konferenci plán na návrat dětí do škol. Již ve středu dopoledne uvedl premiér Andrej Babiš (ANO), že pokud se bude epidemie vyvíjet jako dosud, mohli by se do lavic 18. listopadu vrátit žáci 1. a 2. tříd ZŠ.

Téměř všechny školy jsou v Česku uzavřeny od 14. října, žáci se učí na dálku. Podle odborníků je ale hlavně pro nejmladší děti distanční výuka dlouhodobě nevhodná. Nadále fungují mateřské školy a školy vyčleněné pro péči o děti zdravotníků, pracovníků sociálních služeb, policistů, hasičů a dalších profesí nezbytných pro chod státu.

Ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) ve středu novinářům řekl, že krizový štáb se školami také zabývá. „Návrat minimálně žáků prvních a druhých tříd je absolutní prioritou, ale musí to být zasazeno do nějakého reálného rámce vývoje epidemie,“ dodal. Konkrétní termín ale zmiňovat nechtěl.

„Bude to záviset na tom, jaká budou čísla tento týden, jak bude epidemie postupovat, a záviset na doporučení ministerstva zdravotnictví,“ uvedl.

Zdroj: čtk, lidovky.cz

Přejít nahoru