Za noční schůzku Prymuly a Faltýnka v zavřené hospodě padl další trest

Za noční schůzku, které se účastnil exministr zdravotnictví Roman Prymula nebo šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek, padl další trest.

Pražský magistrát rozhodl v případu restaurace Rio’s v Praze na Vyšehradě, kde se loni na podzim konala už známá schůzka, kvůli níž přišel Roman Prymula o post ministra zdravotnictví a Jaroslav Faltýnek o post 1. místopředsedy ve hnutí ANO.

Oba jmenovaní už dostali za setkání v uzavřené restauraci v čase nouzového stavu loni v prosinci od pražské hygienické stanice pokutu. V obou případech byla ve výši 3 tisíc korun.

Správní řízení s provozovatelem restaurace pak řešil pražský magistrát a náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (Spojené síly pro Prahu) nyní uvedl, že i v této kauze radnice už rozhodla.

„Magistrát rozhodl jakožto orgán veřejné správy ve věci porušení krizových opatření ze strany fyzické osoby provozovatele restaurace Rio’s,“ řekl Hlubuček.

Podrobnosti magistrát uvést nechce, protože provozovatel restaurace rozhodnutí ještě nepřevzal.

„Nemáme ještě potvrzeno převzetí rozhodnutí ze strany provozovatele, tudíž nevíme, zda řízení bude pokračovat, například kvůli podání odporu,“ doplnil náměstek Hlubuček.

Mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman pouze obecně doplnil informaci, že „maximální výše pokuty podle krizového zákona je u porušení krizového opatření ze strany fyzické osoby 20 000 korun“.

Jak vyšlo během několika týdnů po schůzce najevo, setkání na Vyšehradě se kromě Romana Prymuly a Jaroslava Faltýnka účastnil také ředitel ostravské fakultní nemocnice Jiří Havrlant, podnikatelé Roman Horváth a Jan Gottvald nebo pražský galerista Jan Třeštík.

Za podnikem Rio’s Vyšehrad pak stojí Raimund Špunda, který restauraci vlastní skrze firmu Midi.

„Zatím jsem ještě nic neobdržel, o ničem nevím,“ uvedl Špunda na dotaz Seznam Zpráv, zda mu rozhodnutí magistrátu už přišlo.

Než Špunda rozjel podnik na Vyšehradě, provozoval známou restauraci na tenisové Štvanici. Právě v tomto prostředí utkal svou vztahovou síť, jejíž součástí jsou třeba podnikatelé z prostředí tenisu kolem exprezidenta Václava Klause či prostějovské skupiny blízké byznysmenovi Miroslavu Černoškovi.

Není žádným tajemstvím, že k této hanácké větvi má blízko i předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek, který v Prostějově žije.

Ten ostatně sám dříve přiznal, že svolání zmíněné schůzky s Prymulou do tohoto podniku inicioval.

Zdroj: seznamzpravy.cz

 

Přejít nahoru