Vyléčil se pátý nakažený

Z nákazy koronavirem se vyléčil pátý pacient, uvedla Česká televize. Ležel v nemocnici v Ústí nad Labem.

 

V Thomayerově nemocnici se nakazilo 5 zdravotních sester

V Thomayerově nemocnici se koronavirus prokázal u pěti zdravotních sester. Dvě se možná nakazily od pacienta, uvedla Česká televize.

 

V Česku je 925 nakažených lidí, zveřejnilo v sobotu ráno Ministerstvo zdravotnictví. Vyléčilo se 5 lidí. V brněnské nemocnci sv. Anny v sobotu přibyli dva pacienti ve vážném stavu.

Podle náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly se nyní schvaluje mechanismus, díky kterému by každý občan České republiky dostal roušku zdarma. Doručovat by je měla Česká pošta. Po internetu se začala šířit nahrávka, na které mladá žena varuje, že v noci z neděle na pondělí vláda vyhlásí úplný zákaz vycházení. Premiér vyzval lidi, aby tomu nevěřili.

Dodávky zdravotnických pomůcek, která měla v sobotu dopoledne dorazit z Číny na pardubické letiště, se opozdí. Kvůli problémům s nakládáním 100 tun materiálu v Číně by měla přistát místo v poledne až odpoledne.

Policie už v Česku rozdala nejméně tři pokuty v hodnotě 10 000 korun lidem, kteří na veřejnosti neměli roušku. Pokutu kvůli porušení nařízení vlády zakrývat si dýchací cesty dostali dva lidé v Děčíně a jeden v Mladé Boleslavi, všichni zároveň neuposlechli výzvu úřední osoby. V Mladé Boleslavi pokutu dostal muž, který popíjel alkohol na předzahrádce jedné z restaurací, potvrdila to místní policie.

Na oddělení rizikového těhotenství v pražské Fakultní nemocnici v Motole byla přijata žena s pozitivním testem na koronavirus. Podle mluvčí nemocnice Pavlíny Dankové byla žena izolována od všech ostatních a personál měl potřebné ochranné prostředky. „Vše proběhlo v souladu s hygienickými předpisy,“ dodala mluvčí.

12 středočeských záchranářů je v karanténě

  • V karanténě je kvůli možné nákaze koronavirem ředitel středočeské záchranné služby Jiří Knor a 12 záchranářů. Dostali se do kontaktu s člověkem, u nějž byla nákaza potvrzena. Jedna ze záchranářek si přitom před několika dny veřejně stěžovala, že tamní zdravotníci nemají dostatek ochranných pomůcek. Knor jí tehdy pohrozil, že jde o porušení pracovní kázně.

Lidé v uzavřené obci potleskem z oken děkují záchranářům

Potleskem desítek a možná už stovek párů rukou každý večer ožívají setmělá sídliště i starší zástavba ve městech Litovel a Uničov na Olomoucku, která jsou už takřka týden odříznutá od okolního světa kvůli vysokému počtu osob nakažených nových typem koronaviru. Lidé většinu dne tráví doma a večer si pak v určenou hodinu stoupnou na balkony či otevřou okna, aby společným potleskem poděkovali zdravotníkům, hasičům a dobrovolníkům. Zároveň si tak dodávají odvahu do dalších nelehkých dní, které je ještě čekají.

 

925 nakažených

V Česku už je 925 nakažených. Vyplývá to z údajů, které po 12. hodině zveřejnilo Ministerstvo zdravotnictví. Ráno jich bylo 904.

Zdroj: novinky.cz , seznamzpravy.cz

Přejít nahoru