Vondráček nechal ze Sněmovny vyvést poslance Volného a Bojka. Neměli roušky

Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) na dnešní schůzi vykázal z jednacího sálu nezařazené poslance Lubomíra Volného a Mariana Bojka. Neměli nasazené roušky a nenasadili si je ani na jeho výzvu.

Vondráček poté oznámil, že je nechá vyvést ze sálu, a přerušil kvůli tomu jednání. Ochranná služba je po několika minutách vyvedla ze sálu. Někteří poslanci při jejich nuceném odchodu ze sálu křičeli „fuj“.

To Volný odcházel se slovy „154 ovcí“ – s odkazem na počet přítomných poslanců.

Oba poslanci již dříve oznámili, že odmítají nosit ve Sněmovně roušku, a to, jak uvedli, z občanských a politických důvodů. Uvnitř Sněmovny je nošení roušky povinné.

„Dneska je zase veselo. Poslanci Volný a Bojko odmítali dodržovat opatření a neměli roušku. Byli vyvedeni. Hlasovat jim samozřejmě umožněno bude. Tohle hraní si na mučedníky je strašně bizarné,“ zmínil poslanec TOP 09 Dominik Feri.

„Kvůli dvěma poslancům zvolených za SPD Tomia Okamury teď máme ve Sněmovně další zbytečné divadlo. Oba pánové Volný a Bojko si odmítají vzít roušky, bezohlednost, blbost a egoismus je evidentně jejich hlavní program, který se dnes rozhodli naplno demonstrovat!“ zlobil se šéf lidovců Marian Jurečka.

 

Zdroj: Blesk.cz, čtk
Přejít nahoru