Vláda úplně zavře restaurace, oznámil Prymula

Restaurace, bary a kluby budou muset od středy muset zavřít až do 3. listopadu. Zároveň s tím vláda v rámci zpřísnění protiepidemických opatření kvůli špatné situaci zakázala pití alkoholu na veřejnosti. Kabinet o tom rozhodl během pondělního jednání. Oznámil to ministr zdravotnictví Roman prymula na Twitteru.

Uzavřeme prostor restaurací a zůstane jen take away,” oznámil po jednání vlády premiér Andrej Babiš (ANO) s tím, že pokud se podaří dostat reprodukční číslo na hodnotu 0,8, mohlo by se přistoupit k postupnému rozvolnění.

Vláda tak reaguje především na situace, kdy se lidé po zavírací době restaurací, která je nyní ve 20:00, přesouvají na ulici a ve skupinkách pokračují v hovoru či zábavě.

Kabinet v pondělí také zakázal pití alkoholu na veřejně přístupných místech, čímž také reaguje na fakt, že lidé svá setkání přesouvají ven.

Babiš prý nechce riskovat scénář, který se odehrál v Izraeli, kde kvůli nekontrolovatelnému šíření onemocnění přistoupilo k úplné uzávěře země.

Tato opatření budou od středy platit až do konce nouzového stavu, tedy 3. listopadu. Premiér Andrej Babiš (ANO) nevyloučil, že kabinet bude Sněmovnu v případě nepřiznivého vývoje žádat o jeho prodloužení.

Zdroj: novinky.cz

Přejít nahoru