Vláda schválila plošné testování v podnicích. Zavírat se nebudou, řekl Havlíček

Ačkoliv ČSSD před pondělním jednáním vlády uvedla, že je třeba omezit a částečně uzavřít průmyslové podniky, jinak už tak tvrdá opatření nezaberou, kabinet nakonec schválil návrh ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) na plošné testování zaměstnanců. Do 12. března musí mít první testy všichni zaměstnanci firem nad 250 zaměstnanců.

„Průmysl nezastavujeme. Plošné testování ve firmách bude ale povinné. Tím se stávají součástí řešení covidové krize. Do 12. března musí mít první testy všichni zaměstnanci firem nad 250 zaměstnanců, do 15. března pracovníci podniků o 50 až 249 lidech,“ uvedl Havlíček na Twitteru.

Ministr vnitra Jan Hamáček po jednání vlády uvedl, že konkrétní podniky by mohly mít potíže v případě, že plošné testování odmítnou. „Vedeme debatu o případném omezení ve chvílí, kdy by firmy nechtěly testovat. Pokud by se to dělo, tak až potom může přijít na řadu omezování,“ uvedl Hamáček.

„Všechno se, myslím, vyvíjí poměrně dobře. Našli jsme ve finále i shodu se všemi členy vlády. Lze předpokládat, že dnes skutečně odhlasujeme velký projekt, možná jednu z největších logistických akcí v rámci pandemie, a to je plošné testování jak podniků nad 250, tak v krátké době poté i podniků nad 50 zaměstnanců,“ řekl ministr už předtím v Press klubu.

„Takže testování, nikoliv zavírání?“ zeptala se moderátorka ministra. „Přesně tak,“ odpověděl Havlíček.

Zdroj: Prima CNN

Přejít nahoru