Ve Španělsku umírá tolik lidí s koronavirem jako v Itálii, nakažení rychle přibývají

Ve Španělsku se nákaza koronavirem potvrdila již u více než 64 tisíc lidí. Za posledních 24 hodin přibylo přes 7800 nových případů, informoval v pátek deník El País. Na nemoc Covid-19, kterou virus způsobuje, zemřelo od čtvrtka dalších 769 pacientů. To je víc, než kolik ve středu uváděla v Evropě zatím nejpostiženější Itálie.

Ve čtvrtek Španělsko ohlásilo 655 obětí za den, nyní jich je o 114 víc. Pro srovnání – Itálie měla ke čtvrtečnímu večeru 712 obětí.

V celkové bilanci jsou na tom Španělé alespoň prozatím lépe než Italové. Země eviduje 4858 mrtvých, Itálie jich má přes 8000.

Počet infikovaných ve Španělsku se ve srovnání se čtvrtkem zvýšil o 14 procent, počet úmrtí o 19 procent. Uzdravených je v celé zemi 9357 lidí.

Nejhorší situace je v Madridu, odkud je hlášeno přes 19 tisíc případů nákazy. Vyšší číslo má ještě Katalánsko (téměř 13 tisíc).

Páteční počet úmrtí je dosud nejvyšší za jeden den, upozornil El País. Předčil i středu, kdy koronaviru v zemi podlehlo 738 lidí. Ve vážném stavu navíc zůstává dalších 4165 pacientů, kteří leží na jednotkách intenzivní péče.

Kongres poslanců Španělska by měl ještě v průběhu pátku odsouhlasit prodloužení mimořádného stavu v zemi do 11. dubna. Místní vláda také stáhla 9000 čínských testovacích zařízení na koronavirus. Ukázalo se, že míra jejich přesnosti byla pouze 30 procent.

Přejít nahoru