V USA zemřel šestitýdenní novorozenec nakažený koronavirem

Nový typ koronaviru Sars-CoV-2 má zřejmě na svědomí život šestitýdenního dítěte, napsal server Krone.at s odvoláním na vyjádření Neda Lamonta, guvernéra státu Connecticut. Kojenec je tak zřejmě nejmladší obětí nákazy na světě.

Dítě zemřelo už minulý týden, teprve následná pitva a testy potvrdily, že dítě se nakazilo koronavirem a onemocnělo plicní chorobou Covid-19. Zatím nejsou známy podrobnosti o zdravotním stavu dítěte po narození ani o tom, jak se mohlo nakazit.

Lamont na Twitteru napsal: ‘Se srdcervoucím smutkem můžeme potvrdit první úmrtí dítěte v Connecticutu v souvislosti s nemocí Covid-19. Koncem minulého týdne byl do nemocnice z oblasti Hartfordu přivezen šestitýdenní novorozenec. Dítě nereagovalo a nepodařilo se ho oživit,“ napsal guvernér Lamont na Twitter. Dodal, že testy prokázaly nákazu koronavirem.

Virus se ve Spojených státech rychle šíří. Země zatím hlásí přes 200 tisíc potvrzených případů nákazy a 5112 obětí. Nákaza je nebezpečná především pro seniory a lidi s chronickými obtížemi. Zvláště postiženým je stát New Yorku, který s Connecticutem hraničí. Obyvatelé New Yorku, Connecticutu a New Jersey mají nařízeno zůstávat doma a pokud to jde, pracovat z domova.

„Virus bez milosti útočí na naše nejzranitelnější. Proto je tak nutné, abyste zůstávali doma a omezili svůj pohyb a kontakty s ostatními lidmi. Může na tom záviste nejen váš život, ale i životy ostatních. Naše modlitby jsou v této těžké době s rodinou,“ uzavřel guvernér.

Zdroj: novinky.cz

Přejít nahoru