V psychiatrické nemocnici Kosmonosy má covid-19 devět lidí. Jedna pacientka zemřela

V kosmonoské psychiatrické nemocnici na Mladoboleslavsku se k pondělku koronavirem nakazilo osm pacientek, z nich jedna s onemocněním zemřela. Nemoc má i jedna sanitářka. Na testy půjde 80 lidí, z toho 32 pacientů, ostatní jsou členové personálu, řekla v pondělí mluvčí středočeských hygieniků Dana Šalamunová. Na výskyt onemocnění v zařízení upozornila televizní stanice CNN Prima News.

Covid-19 se objevil na jednom z oddělení. Pacientka, která zemřela, trpěla i dalšími závažnými onemocněními. Ihned po zjištění prvního pozitivního případu hygienici zavedli v zařízení protiepidemická opatření. „Je tam zákaz návštěv,“ uvedla Šalamunová. Podle ní byly vydezinfikovány prostory nemocnice a pracovníci vyčlenili izolované prostory pro nakažené. Lidé, se kterými byli pozitivně testovaní v kontaktu, jsou v karanténě. Podle Šalamunové by do konce týdne měly být výsledky testování kontaktů nakažených.

K pondělku ve středních Čechách hygienici evidují 452 pozitivně testovaných na koronavirus, od počátku pandemie 2444. Celkem zemřelo 25 lidí, 1967 se vyléčilo.

Zdroj: lidovky.cz, cnn prima news

Přejít nahoru