V pražské školce se objevil koronavirus, třída musí do karantény

V Mateřské škole Gagarinova v pražském Suchdole bylo jedno z dětí pozitivně testováno na koronavirus. Školka o tom informovala na svých internetových stránkách. Školka spolupracuje s hygienickou stanicí a celá třída, kam dítě chodilo, bude od 18. května do 29. května v karanténě. Dítě nemělo žádné příznaky.

„Rodiče dali řádně vyplněné čestné prohlášení. Byla dodržována všechna hygienická opatření (častější mytí rukou, dezinfekce, při jídle větší rozestupy, jídlo roznášely paní učitelky, venku pití z vlastních lahviček …),“ stojí v prohlášení.

Covid-19 testy potvrdily u dalších pěti pracovníků Dolu Darkov

Nemoc covid-19 testy dnes potvrdily u dalších pěti pracovníků Dolu Darkov na Karvinsku a jednoho člena rodiny z řad nemocných. Na svém facebookovém profilu to večer uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO). Nemocných už tak je 16 horníků a člen rodiny jednoho z nich. V pátek jich bylo 11, o den dříve osm.

„Dnes jich bylo šest nových. V jednom případě jde o rodinného příslušníka,“ upřesnil hejtman informaci o situaci v Dole Darkov. Výkonný ředitel OKD Radim Tabášek pro ČTK už v pátek uvedl, že společnost postupuje v souladu s rozhodnutím Krajské hygienické stanice v Ostravě (KHS), která je o stavu v OKD informována. „Provádíme veškerá opatření, jež jsou KHS nařízena,“ uvedl ředitel. Podle něj bylo v pátek dalších 51 horníků v karanténě.

Počet hospitalizovaných s nemocí covid-19 opět klesl

Denní přírůstek nakažených je od počátku května pod stovkou, přičemž tento týden byl s výjimkou čtvrtku kolem 50 případů. Laboratoře v porovnání s všedními dny ale provedly méně testů, v sobotu jich bylo 4237 a covid-19 prokázaly u 1,16 procenta testovaných. V týdnu byl podíl nakažených na počtu testů většinou pod jedním procentem. Vyplynulo to z údajů Ministerstva zdravotnictví na jeho webu k dnešním 9:00.

Z nemoci se již vyléčily více než tři pětiny lidí, konkrétně 5422. Úmrtí je 297, na sobotu připadá jedno a jedno na dnešek. Aktuálně se s nemocí potýká 2738 lidí. Současně dál ubývá lidí, kteří jsou s nákazou v nemocnicích. Od sobotního rána jejich počet klesl o dalších osm na 175, 39 z nich je v těžkém stavu.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Přejít nahoru