V Praze padl další rekord v počtu nakažených od začátku epidemie

Za úterý do 18:00 v Česku přibylo 873 potvrzených případů covidu, o 90 více než průběžný stav v pondělí vpodvečer. Ve světě za minulý týden přibyly téměř dva miliony případů nákazy, uvedla WHO s tím, že jde o týdenní rekord.

Počet případů covidu-19 v Praze dnes opět překonal rekord. K 18:00 bylo nakažených za 24 hodin 442, což je nejvyšší přírůstek od začátku epidemie.

 Za úterý přibylo v Česku zatím 873 potvrzených případů covidu, o 90 více než průběžný stav v pondělí vpodvečer. V nemocnicích je rekordních 581 lidí.

Karlovarský kraj i hasiči pomohou pracovníkům Krajské hygienické stanice Karlovy Vary. Od pondělka už hygienikům pomáhá šestice hasičů a kraj nabídl i další pracovníky z krajského úřadu, kteří by mohli pomoci zejména s trasováním a dohledáváním kontaktů nakažených koronavirem, řekl dnes novinářům hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis (ANO).

Za minulý týden přibyly na světě téměř dva miliony případů nákazy koronavirem, uvedla Světová zdravotnická organizace (WHO). Podle ní jde o týdenní rekord. Mrtvých s covidem ale ubylo.

Zdroj: čtk, novinky.cz

Přejít nahoru