V Jižní Koreji omezili epidemii bez extrémně tvrdých opatření

Jižní Korea patří k zemím nejvíce postiženým nemocí Covid-19. Evidují tam 9000 případů nákazy, jejíž šíření se podařilo dostat pod kontrolu. Zatímco na konci února tak za den přibylo 900 nových případů, po většinu minulého týdne to bylo ani ne sto za den. Soul přitom nepřistoupil k drastickým opatření, i když je nyní zpřísňuje.

Druhý tajemník jihokorejského velvyslanectví Čo Ing-ni řekl Novinkám: „Neuzavřeli jsme hranice a neregulovali pohyb lidí mezi městy. Místo toho jsme posílili kontroly a karantény pro lidi přijíždějící do země.“

Zmínil, že karanténa se týkala především lidí z nejpostiženějších zemí a oblastí, zejména z Číny, Hongkongu, Macaa, ale taky Itálie, Francie, Británie a Španělska.

Uzavřeno nebylo ani Tegu, kde nemoc rozšířila křesťanská sekta. Její členové navštívili v lednu čínský Wu-chan, kde se nakazili. Nemoc se prudce začala šířit na konci února, k čemuž přispěla přenašečka, která chodila na mše a odmítala se testovat s tím, že nebyla v zahraničí. Nakazila nejméně 37 osob.

Zdroj : novinky.cz

Přejít nahoru