V Británii přibylo 621 obětí koronaviru

Ve Velké Británii za poslední den přibylo 621 lidí, kteří podlehli nákaze koronavirem Sars-CoV-2. Obětí je nyní 4934. Nárůst počtu obětí je v neděli nižší než o den dříve, kdy Spojené království zaznamenalo smutný rekord – počet mrtvých za 24 hodin vzrostl o 708.

Infekce si zatím vyžádala 4934 obětí a země hlásí 42 500 případů nákazy, napsala agentura Reuters.

Ve Velké Británii panuje krásné jarní počasí. Úřady londýnské čtvrti Lambeth zavřely jeden z parků, protože se v něm v sobotu opalovalo příliš mnoho lidí, kteří nedodržovali pravidla bezpečného odstupu.

Ministr zdravotnictví Matt Hancock Brity varoval, že pokud se nebudou dodržovat pravidla karantény, bude muset omezit vycházení, včetně procházek a sportu.

„Nerad bych procházku nebo sport přestal brát jako důvod, proč je možné opustit domov,” vzkázal lidem, kteří se neřídí úředními nařízeními Hancock.

Lidé si v Británii mohou jít jednou denně zaběhat, projet se na kole nebo jít na procházku, opalovat se je však zakázáno.

„Lidé by neměli pravidla porušovat, protože to by znamenalo, že se bude virus šířit víc a víc a museli bychom podniknout další kroky,” varoval Hancock.

Zdroj: novinky.cz

Přejít nahoru