V boji s koronavirem padlo už 44 italských lékařů

Itálie má za sebou tři týdny karantény a stále není z nejhoršího venku. Během jediného dne podlehlo v zemi epidemii nemoci Covid-19 969 lidí a celkový počet obětí viru SARS-CoV-2 tak vzrostl na 9134. Stále více nakažených hlásí i zdravotnický personál. Zákeřnému viru už v Itálii podlehlo 44 lékařů, upozornil deník The Daily Mail.

„Ještě jsme nedosáhli vrcholu epidemie. Stále to nemáme za sebou,“ varoval Silvio Brusaferro, šéf italského národního zdravotnického institutu.

Itálie je, pokud jde i pandemii nového koronaviru jednou z nejpostiženějších zemí světa. V pátek v počtu nakažených přeskočila i Čínu, odkud se infekce na přelomu roku začala šířit do světa.

Aktuálně je v Itálii potvrzeno 86 500 nakažených a přes 9 tisíc obětí. Téměř 11 tisíc lidí se už naopak z nemoci zotavilo. Důvodem k mírnému optimismu může být fakt, že počet nově nakažených v pátek vzrostl o 7,4 procenta, což je od propuknutí epidemie nejpomalejší růst.

Zdravotnický personál, který s epidemií bojuje v první linii, patří do nejohroženější skupiny obyvatel. Podle Daily Mailu už se tam nakazilo 6414 zdravotníků, což odpovídá 8 procentům všech případů.

„To, čemu každý den čelíme, je opravdový válečný scénář. Lékaři a jejich rodiny truchlí kvůli svým zemřelým. Skutečný počet obětí mezi lékaři může být vyšší, protože mnoho z nich zemře náhle a jejich úmrtí nemusí být dána do souvislosti s virem,“ uvedl prezident italské lékařské asociace Filippo Anelli.

Zdroj: novinky.cz

Přejít nahoru