Úzkost v době covidové: Psychologové nestíhají, problémy má každý třetí dospělý

Úzkost v době covidové: Psychologové nestíhají, problémy má každý třetí dospělý

Data z výzkumu Národního ústavu duševního zdraví ukazují, že se v době koronaviru zvýšil počet lidí s psychickými onemocněními.

Kvůli pandemii se každý třetí dospělý v republice potýká s duševním onemocněním. Takové výsledky ukázal listopadový výzkum Národního ústavu duševního zdraví. Podle odborníků přibylo zejména lidí s depresemi a vážný je také nárůst lidí s úzkostnými poruchami.

„Zvláště vysoký výskyt duševních onemocnění vidíme u mladých dospělých a u lidí, kteří na tom jsou hůře ekonomicky, přišli o práci, mají minimální příjem a podobně,“ popsal po zveřejnění výzkumu zjištění doktor Petr Winkler z Národního ústavu duševního zdraví.

Ještě v listopadu roku 2017, kdy byla pandemie koronaviru v nedohlednu, měla nějaký psychický problém pětina dospělých. Když vědci na konci první vlny, tedy na jaře 2020, výzkum zopakovali, problémy už se týkaly třetiny dospělé populace.A při posledním výzkumu v listopadu 2020 nejenže se výskyt onemocnění nezmenšil, ale podle odborníků lze hovořit o dalším zhoršení.

Pokračování článku (Zdroj: Denik.cz): Úzkost v době covidové: Psychologové nestíhají, problémy má každý třetí dospělý

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru