Téměř stovka uzdravených Jihokorejců má znovu pozitivní testy

Jižní Korea v pátek zaznamenala 91 případů, kdy se koronavirem nakazili lidé, kteří se z něj již dříve vyléčili. Místní epidemiologové dosud nemají jasno, jak se nemoc covid-19, kterou virus způsobuje, mohla znovu projevit.

Pravděpodobnější je, že se virus v těle lidí reaktivoval, než že by se znovu nakazili,” uvedl šéf korejského centra pro kontrolu a prevenci nemocí Jeong Eun-Kyong.

Pro epidemiology je opětovné nakažení překvapivé. Doteď totiž kalkulovali s tím, že jednou nakažený člověk si proti covid-19 vytvoří imunitu a virem by se tak neměl znovu infikovat. „91 lidí je jen začátek, ta čísla se budou zvyšovat,” mínil profesor infekčních chorob Kim Woo-Joo.

Podle pneumologa Jung Ki-Sucka teď existuje mnoho proměnných, jak se pacienti mohli nemocí opětovně nakazit. Nevyloučil ani chybné výsledky testů, které nemusely odhalit, že se v těle pacientů nachází zbytky viru.

V Jižní Koreji je dosud potvrzeno 10 480 případů nákazy koronavirem. Nemoci covid-19 tam podlehlo 211 lidí a 7243 se zotavilo.

Zdroj: novinky.cz

Přejít nahoru