Studenti vysokých škol ve středních Čechách se budou učit dálkově

Studenti vysokých škol ve středních Čechách se zatím budou učit dálkově. Hygienici od dneška do konce října nařídili v regionu zákaz prezenční výuky. Důvodem je průběžný nárůst případů koronaviru ve všech školních zařízeních. Přibylo i pozitivně testovaných v domovech pro seniory, nejde ale o masivní nárůst. Hygienici proto všem sociálním i zdravotnickým zařízením v kraji doporučují omezit návštěvy, řekla dnes ČTK mluvčí středočeských hygieniků Dana Šalamunová.

Přistoupili jsme k tomu preventivně,” uvedla Šalamunová s tím, že situace ve školách ani dalších zařízeních podle ní není kritická a většinou jde o jednotky případů.

Zda bude zákaz prezenční výuky prodloužen na další měsíce, rozhodnou hygienici podle epidemické situace na konci října.

Ke dnešku evidovali středočeští hygienici covid-19 celkem u 6283 lidí ze Středočeského kraje, od pátku jich přibylo přes 1000. Od počátku epidemie se podle hygienické stanice v kraji vyléčilo 3476 lidí, 27 lidí s nemocí covid-19 zemřelo, žádné úmrtí v uplynulém týdnu nepřibylo.

Od pondělí v celém kraji také platí nařízení povinně nosit roušku i na hromadných venkovních akcích, kde bude ve stejný čas více než 100 lidí.

Zdroj: čtk

Přejít nahoru