Slovenská firma vyvinula dezinfekční bránu

Rodinná společnost Spanner SK z Považské Bystrice vyvinula tzv. dezinfekční brány, které jsou určeny pro místa s větším pohybem lidí, jako jsou firmy, nemocnice, úřady a obchody.

Zvýšená hygiena v prostorech, do nichž vstupuje větší množství osob, by nemusela být jen krátkodobou záležitostí, ale v budoucnu se stane standardem,“ upozorňuje šéf Spanner SK Patrik Lišaník.

V současnosti probíhá certifikace výrobku. Dezinfekční brána připomíná osvěžovač vzduchu, jaký se v sparných letních měsících používá v centrech měst. Dezinfekční prostředek zasáhne člověka ve formě jemné mlhy a vše funguje bezdotykově. Na dezinfekční bránu se dá namontovat měření tělesné teploty a detekce ochranných roušek.

Systém se dá napojit na turniket, který pustí jen ty, kteří splňují nastavené parametry. „Výrobu dezinfekčních bran považujeme za dobré řešení pro minimalizování negativních důsledků koronakrize,“ říká Lišaník.

Rodinný podnik i díky výrobě dezinfekčních bran zatím nemusel propouštět a pracuje na dvě směny. „Upravili jsme hygienické standardy, snížili jsme počet počty lidí na pracovišti v jednom čase. Celkem zaměstnáváme 55 lidí,“ uvedl šéf firmy.

Dezinfekční brána má zabudované výškové bezkontaktní senzory, dezinfekční prostředek zasáhne osobu nacházející se v prostoru brány a k dispozici je samostatná tryska na dezinfekci rukou. „Prodejná cena záleží na požadavcích konkrétního zákazníka,“ dodal Lišaník.

Brána spotřebuje šest až sedm litrů dezinfekčního roztoku za hodinu. Za tu dobu  může projít branou až 600 lidí. Výrobci mají první objednávky z Německa, České republiky a ze Slovenska

Zdroj: novinky.cz

Přejít nahoru