Šlechtová má koronavirus. Poslanci ANO a ČSSD museli do karantény

Jedna z poslankyň vládního hnutí ANO se nakazila covidem, část zákonodárců proto musela do karantény. „Řeší to nyní hygiena,“ potvrdil informaci webu Lidovky.cz předseda klubu Jaroslav Faltýnek. Podle informací webu Lidovky.cz jde o exministryni Karlu Šlechtovou.

Hygienické opatření se týká i kolegů z koaliční sociální demokracie, odkud museli do domácí detence dva lidi. Celkem by měl okruh možných nakažených z řad dolní komory čítat něco přes deset osob.

Poslanci se minulý týden sešli na schůzi ve stavu legislativní nouze, aby upravili pravidla pro distanční výuku ve školách, kdyby musely třídy zavírat kvůli infikovaným žákům, a změnili pravidla volebního hlasování tak, aby se ho mohli účastnit i lidé v karanténě.

„Kancelář Poslanecké sněmovny v neděli obdržela informaci, že ve druhé polovině minulého týdne byl u jedné osoby z řad poslanců zjištěn pozitivní výsledek na covid. Tato osoba se ve středu 19. srpna zúčastnila mimořádné schůze. Hygienici určili okruh poslanců sedící v sále v bezprostřední blízkosti nakažené osoby,“ sdělil mailem poslancům Jan Morávek, vedoucí sněmovní kanceláře. Vytipovaný okruh podstoupil testy a do 2. září musí být v domácím režimu.

„Mohu potvrdit, že se na našem klubu vyskytl covid. Vím, že některým kolegům byla nařízena karanténa, kolika lidí se to ale týká, to bude vědět spíše pan kancléř, který s hygienou komunikuje,“ sdělil ČTK Faltýnek.

Z politiků se v březnu nakazil koronavirem například senátor ODS Pavel Karpíšek, pozitivní test měl v dubnu též tehdejší plzeňský hejtman za ČSSD Josef Bernard, který nyní vede kandidátku hnutí Starostové a nezávislí (STAN) pro krajské volby, a v červnu také náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN).

Zdroj: novinky.cz, čtk

Přejít nahoru