Roušky nikomu neuškodí, ani venku. Hejtman obhajoval restrikce v Moravskoslezském kraji

Bezpečnostní rada Moravskoslezského kraje se shodla na nošení roušek a udržování sociálního odstupu. Po jednání rady, kterého se zúčastnil i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a hlavní hygienička Jarmila Rážová, to uvedl hejtman Ivo Vondrák (ANO). Přijatá opatření budou hygienici průběžně vyhodnocovat a upravovat.

Nikomu neuškodí nosit roušku. A to i venku,” konstatoval hejtman s tím, že by byl rád, kdyby se některá opatření mohla rozvolnit.

„Nemůžeme zastavit ekonomiku v kulturní oblasti,” uvedl s poukazem například na Letní shakespearovské slavnosti, které se mají v Ostravě konat.

„Naším cílem není omezovat občany kraje na dobu, která není nezbytně nutná,“ uvedl ministr Vojtěch s tím, že opatření nejsou namířena na občany Moravskoslezského kraje.

Chápu, že ta opatření jsou zatěžující a lidé to vnímají citlivě,” dodal s tím, že opatření se „činit musí”. Občany vyzval, aby byli trpěliví. Pokud se situace zlepší, budou opatření upravena. „Z odborného hlediska jsou rozhodnutí správná,” dodal.

Vojtěch uvedl, že už se nebude opakovat situace z pátku, kdy bylo vedení kraje zaskočeno rozhodnutím hygieniků, kteří zavedli restrikce z hodiny na hodinu.

Počet nakažených na 100 000 obyvatel je za posledních 14 dní v Moravskoslezském kraji 25.

Krajská hygienička Pavla Svrčinová uvedla, že do budoucna bude vydání mimořádných opatření konzultovat s vedením kraje, přičemž účinnost bude vždy posunuta alespoň v řádu několika hodin.

Zdroj: novinky.cz

Přejít nahoru