Registr psů zdarma

Jistě už se k vám nejednou dostala informace, že od roku 2020 přibyla chovatelům v Česku nová povinnost a každý pejsek nyní musí být řádně čipován. Mnozí majitelé čtyřnohých kamarádů však ještě netuší, že očipovaného pejska by pak měli zaregistrovat do kvalitního registru psů. A jelikož oficiální státní registr bude spuštěn až v následujících letech, je velice těžké poznat, který registr bude tou správnou volbou.

K čemu slouží čipování psů a jejich registrace?

Díky čipování by měl samozřejmě vzniknout kompletní přehled o pejscích a jejich majitelích, pomáhat by však měl také s možným odhalením množíren nebo majitelů týraných psů. Následná registrace do příslušné evidence pak může znamenat jednoznačné výhody v případě ztráty či odcizení vašeho čtyřnohého kamaráda. Stejně tak dopomáhá nalezeným pejskům se v co nejkratší době opět setkat se svým páníčkem.

Jak vybrat kvalitní registr?

Jak jsme již psali, stát se nyní ke zprovoznění centrálního registru příliš nemá, na trhu se tímto tedy naskytla příležitost mnoha soukromým firmám. Ne každý však provozuje registr psů primárně pro jeho hlavní účely a naopak se často snaží z majitelů pouze vylákat citlivé osobní údaje. Je tedy potřeba vybrat ověřený registr psů, mezi které patří například Registr psů zdarma.
Můžete se v něm zaregistrovat zcela zdarma a to na neomezenou dobu, můžete navíc takto registrovat hned několik pejsků. Samotná registrace je velice snadná a záleží pouze na vás, které informace nám poskytnete. Nemusíte se však obávat, vámi zadané údaje nebudou veřejně dostupné a třetím stranám – veterinární ordinaci, útulku či policii – je předáme jen v případě nálezu vašeho mazlíčka a to teprve s vaším souhlasem.
Registr psů zdarma můžete využít také v případě, že jste našli ztraceného pejska. Stačí pouze za pomocí policie či veterináře zjistit čtečkou číslo čipu a to zadat na stránkách registru. Pokud je zde pejsek evidován, ihned zjistíte jméno jeho majitele a pak již stačí se s námi zkontaktovat a my vám pomůžeme majitele ztraceného pejska dohledat či oslovit.

Přejít nahoru