Prymula příští týden navrhne nová opatření

Příští týden chce ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) představit výhledovou strategii ke covidu-19. Bude obsahovat zvažovaná opatření v případě dalšího vývoje epidemie a parametry, kdy by je bylo potřeba zavést. Řekl to v pátek na tiskové konferenci. Chce také zveřejňovat všechna data o epidemii, u kterých to bude možné.

„Trend, který není pozitivní, je narůstající podíl pozitivních testů,“ řekl Prymula. Cílem je podle něj dostat se k hranici deseti procent. Ve středu to bylo až 15 procent. Současné reprodukční číslo, tedy průměrný počet dalších nakažených od jednoho pozitivně testovaného, je stále 1,24.

Prymula sdělil, že převzít roli ministra zdravotnictví nebylo v novodobé historii tak složité jako dnes. Uznal, že kritika je někdy oprávněná, pokud by se nedělalo nic, byla by tu dle ministra kritika přítomna stejně. „Nezáleží mi na tom, zda jste opozicí, či koalicí. Musíme táhnout všichni za jeden provaz, covid není politický problém,“ sdělil.

 

Apeluji na všechny, aby k volbám šli a svůj politický názor vyjádřili,“ uvedl na tiskové konferenci Prymula k tomu, že ve 14.00 se po celém Česku otevřely volební místnosti.

Zároveň i hájil svou práci. „Opatření, která tady jsou, vychází z našich specifik a jsou to opatření, která jsou po celém světě. Vycházíme ze zkušeností celého světa,“ říká Prymula.

Zdroj: lidovky.cz, čtk

Přejít nahoru