Prymula: Po Velikonocích můžeme rozvolňovat, pokud teď vydržíme

Pokud vydržíme v dodržování některých opatření, po Velikonocích bude možno rozvolňovat, uvedl v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Podle něj je pozitivním signálem, že pokles nově nakažených začíná být rychlejší.

„To, co je skutečně pozitivním signálem, je, že pokles začíná být rychlejší. Už to není osm procent v prvním týdnu nebo třináct procent ve druhém týdnu, ale teď vidíme zrychlení, proto si myslím, že po Velikonocích, pokud vydržíme v některých opatřeních, tak ta ostatní už bude možno rozvolňovat,“ řekl v Novém dni Roman Prymula.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) ve středu ve vysílání CNN Prima NEWS slíbil, že do Velikonoc představí nový plán rozvolňování, který bude aktualizovanou verzí protiepidemického systému PES. Prymula je ale k němu trochu skeptický.

„Protože proces je živý, vždy se může něco stát, a pokud představíme nějaký rigidní systém, o kterém tvrdíme, že se podle něj budeme řídit, a pak tak neděláme, tak to vždy sklidí obrovskou míru kritiky. Já bych takto představil jen obecná opatření, obecné kroky, ale mělo by být možné tam dělat nějaké konkrétní kroky, které vycházejí z konkrétní situace,“ vysvětlil epidemiolog.

Podle bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly bude po Velikonocích možné rozvolňovat

Podle bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly bude po Velikonocích možné rozvolňovat
Zdroj: CNN Prima NEWS

 

Přejít nahoru