Příští týden se otevřou další obchody

Po Velikonocích by se měly otevřít další obchody. Po čtvrtečním jednání vlády to oznámil ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. O jaké přesně půjde, neřekl, pouze uvedl, že bude záležet na velikosti obchodu, nikoliv na jeho zaměření.

Ministr Havlíček řekl, že vláda připraví po Velikonocích plán, kdy se bude co otevírat. Těm, kdo mohou mít o Velikonocích otevřeno, nic nařizovat nebudou, ale očekává, že v pondělí zavřeno bude.

„Rozhodli jsme se, že budeme přes Velikonoce pracovat a společný tým připraví scénář pro další otevírání provozoven. Docházíme k závěru, že nebudeme navrhovat oborové členění, ale podle velikosti ploch s přihlédnutím k tomu, jak se podaří elimonovat přítomnost osob v provozovnách. Bude to několikatýdenní proces,” uvedl Havlíček.

Od čtvrtka jsou pro občany za přísných hygienických podmínek opět otevřeny například hobby markety a stavebniny. Přehledně si můžete seznam otevřených provozoven přečíst zde.

Vojtěch: Dodržujte hygienu

Ministr zdravotnictví na apeloval před Velikonocemi apeloval, aby byli během svátků stále opatrní a dodržovali nošení roušek a pohyb na veřejnosti maximálně ve dvou.

„Stále musíme být velmi zodpovědní. Během následujících svátku prosím, aby byli lidé obezřetní a dodržovali všechny opatření, která stále platí. Na jednom místě mohou být pouze dva lidé a musí mít roušky. Nemohou být mše a nemohou chodit koledníci,“ apeloval Vojtěch.
Zdroj: novinky.cz
Přejít nahoru