Pražská náplavka znovu praská ve švech. Davy lidí bez roušek napomínají policisté

Na některých místech v Česku ukazovaly ve středu teploměry až 25 stupňů a sluníčko znovu lákalo lidi na ven. Stovky se jich opět sešly na pražské náplavce. Na místě zasahuje policie, která kontroluje dodržování protiepidemických opatření.

Očitý svědek pro CNN Prima NEWS popsal, že po náplavce procházejí strážníci a policisté a kontrolují dodržování protiepidemických opatření. Z antonu se ozývají připomenutí, aby si lidé nasadili roušky a dodržovali rozestupy. Zatím ale nedošlo k žádnému konfliktu se strážci zákona, lidé jejich výzvy respektují a ústa i nos si po upozornění zakrývají.

Lidé prý chtěli jen využít hezkého počasí a vyrazit ven. „Co s dětmi máme dělat, když nikam nemůžeme?“ posteskla si ve vysílání CNN Prima NEWS jedna z návštěvnic náplavky. Druhá zase vysvětlila, že syn má rád labutě, proto se vydali k řece.

Pražská policie o zvýšených kontrolách dodržování opatření tam, kde se lidé z důvodu hezkého počasí začali ve velkém množství shlukovat, informovala už ve středu ráno.

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se dokonce snaží prosadit, aby například na náplavce byla policie stále a příchozí upozorňovala na dodržování protiepidemických opatření. „Problémem není, že tam lidé jsou, ale že nemají ochranné prostředky,“ vysvětlil ministr.

Podle Českého hydrometeorologického úřadu (ČHMÚ) vydrží pěkné počasí i ve čtvrtek. „Zítra budou teploty dosahovat až 24 stupňů. Během dne se ale bude postupně zatahovat a přidají se i přeháňky, zejména na severu a severovýchodě území,“ uvedla meteoroložka Iveta Kodádková.

O víkendu by se v Česku mělo ochladit. Teploty by v sobotu a v neděli ráno měly klesat až k nule, přes den by mělo být maximálně 12 stupňů.

Zdroj: Prima CNN

Přejít nahoru