Od 7. prosince se na střídavou výuku vrátí studenti SŠ a VOŠ

Ministerstvo školství na síti twitter potvrdilo, že školy do třetího stupně protiepidemických opatření přejdou od pondělí 7. prosince. Na středních školách, konzervatořích a vyšších odborných školách bude platit střídavá prezenční výuka po týdnech, do škol se budou moci vrátit i studenti prvních ročníků vysokých škol, pokud jich nebude více než 20 v jedné skupině. Vyplývá z tabulky protiepidemických opatření pro školství.

S výjimkou mateřských a speciálních škol bude uvnitř školských budov i nadále nutné nosit ochranu nosu a úst. Ministerstvo školství také pro třetí stupeň opatření doporučuje zachovat po celou dobu výuky stejné třídy na středních, vyšších odborných školách a konzervatořích. I nadále bude zakázán tělocvik a hudební výchova s výjimkou studia, kde jsou tyto předměty hlavním oborem.

Základní umělecké školy, jazykové školy a střediska volného času budou moci od 7. prosince otevřít lekce do deseti lidí včetně učitele. Dosud byla možná jen výuka jeden na jednoho.

Vláda dnes rozhodla o uvolnění restrikcí podle třetího stupně od čtvrtka. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) pak uvedl, že by školy do třetího stupně měly přejít až od dalšího pondělí, protože nastavit pravidla pro školy nějakou dobu trvá.

Školy přešly na výuku na dálku v první polovině října. Běžnou výuku mají nyní prvňáci, druháci a speciální školy. Od středy se vrátily závěrečné ročníky a praktická výuka do středních škol. V pondělí 30. listopadu se obnoví prezenční výuka pro třetí až páté třídy a deváťáky. Zbytek druhého stupně se bude střídat v distanční a prezenční výuce.

Zdroj: čtk

Přejít nahoru